muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníKoncert Maxïmo Park se blíží, předskokany budou Kill the Dandies

13.2.2009 | Autor: redakce | sekce: novinky

Maxïmo Park

Maxïmo Park

Někteří z vás možná vzpomínají na koncert Maxïmo Park na slovenském Topvar Rock Festu před třemi lety. Česko má ale koncertní premiéru této britské kytarové pětice teprve před sebou. Zbývají do ní necelé dva týdny - skupina zahraje 24. února v pražském klubu Roxy, a to za podpory „Nihilists bez Moimira Papalescu“ Kill the Dandies.

Postavou v popředí Maxïmo Park z anglického Newcastlu je zpěvák Paul Smith, ovšem ten se paradoxně ke kapele přidal až jako úplně poslední. V Maxïmo Park se předtím střídavě pokoušeli zpívat baskytarista Archis a kytarista Duncan, ovšem když přítelkyně jednoho z muzikantů zahlédla Paula hrát se skupinou Twins, bylo rozhodnuto. Časopis Rolling Stone dokonce na adresu Paula Smithe poznamenává, že „zpívá každý verš, jako by zrovna viděl svou dívku stěhovat si knihy do auta svého nového přítele.“

Maxïmo Park zaujali v roce 2004 label Warp Records a i když je jejich styl vzdálený elektronice, která na této značce jinak vychází, dostali nahrávací smlouvu. První album A Certain Trigger se nahrávalo pod produkčním dohledem Paula Epwortha (Bloc Party, The Futureheads) a vysloužilo si i nominací na prestižní Mercury Music Prize. O dva roky později vyšlo druhé album Our Earthly Pleasures, které přineslo další porci pop-rockových hitů v čele se singlem Girls Who Play Guitars.

Vstupenky za 350 Kč (+ popl.) jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, na místě za 450 Kč.

Maxïmo Park, Praha – Roxy, 24. 2. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Koncert-Maxmo-Park-se-blizi-predskokany-budou-Kill-the-Dandies~13~unor~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.