muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníČtvrtek a pátek na 007 s americkými indies: O'Death, Jeremy Jay, Uzi & Ari, Botanica

3.3.2009 | Autor: redakce | sekce: novinky

Jeremy Jay

Jeremy Jay

foto: Jeremy Hogan, K Records

Na čtvrteční a páteční večer připravil kolektiv am180 spolu se svými spřízněnci dvojici dvojkoncertů, na kterých se pražskému publiku v Klubu 007 Strahov představí stylově různorodí zástupci indie scény z různých koutů Spojených států.

Čtvrteční večer bude patřit newyorské country-punkové kapele O'Death, která na stejném místě coby jedna ze senzací posledních měsíců vystoupila už loni v létě. Už tehdy zde představila část materiálu ze své druhé desky Broken Hymns, Lymbs & Skin, která pak nakonec pod produkčním dohledem Alexe Newporta (Death Cab for Cutie, The Mars Volta, Sepultura, System of a Down ad.) vyšla na sklonku loňského roku.
Kromě nich se představí ještě skupina Uzi & Ari ze Salt Lake City, pohybující se na pomezí shoegaze, indietroniky i post rocku. Představit se přijedou v rámci turné ke své třetí desce Headworms, vydané loni v říjnu.

O den později na Sedmičce zahraje freakfolk-popový písničkář z Los Angeles Jeremy Jay, který nedlouho po loňském debutu A Place We Could Go aktuálně vydává druhou desku Slow Dance. Samotným albům předcházelo EP Airwalker a ještě předtím soundtrack k experimentálnímu filmu Dreamland, kde si zároveň zahrál hlavní roli. Už těmihle počiny si vysloužil srovnání s Jonathanem Richmanem nebo Davidem Bowiem v éře 60. a 70. let, daleko nemá ale ani k takovému Patricku Wolfovi.
Společnost Jeremymu bude dělat kapela Botanica, zformovaná okolo Paula Wallfische, bývalého člena Firewater a dalších skupin. Podobně jako na starších deskách kapela i na zatím poslední The Magnetic Waltz z předloňského roku nabízí mozaiku temně caveovských a melancholicky waitsovských balad, ale i vygradovaných rock’n’rollových a indie-popových kousků.

Vstupné na čtvrteční koncert O'Death a Uzi & Ari bude činit 200 Kč, na páteční koncert Jeremyho Jaye a skupiny Botanica potom 250 Kč.

O'Death + Uzi & Ari, Praha - Klub 007 Strahov, 5. 3. 09
Jeremy Jay + Botanica, Praha - Klub 007 Strahov, 6. 3. 09Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Ctvrtek-a-patek-na-007-s-americkymi-indies-ODeath-Jeremy-Jay-Uzi-Ari-Botanica~03~brezen~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.