muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníChystá se sedmý ročník romského festivalu Khamoro

6.4.2005 | Autor: Martin Zoul | sekce: novinky

Stringo (ilustrační foto)

Stringo (ilustrační foto)

Koncem května proběhne v Praze už sedmý ročník světového romského festivalu Khamoro. Vystoupí na něm hudebníci z desítky zemí včetně tak exotických, jako jsou Indie a Brazílie. Českou republiku bude na přehlídce reprezentovat mladá zpěvačka Věra Gondolánová.
Kromě koncertů připravili pořadatelé festivalu jako už tradičně bohatý doprovodný program. Připravena je výstava romských krojů a loutek z Finska, výstava fotoportétů Romů z Nizozemí v nadživotní velikosti a také pětidenní filmová přehlídka. Chybět nebudou ani odborné semináře přístupné široké veřejnosti.
Novinkou Khamora bude den věnovaný kultuře maďarských Romů, v rámci kterého proběhne v Maďarském kulturním středisku přednáška k tématu, promítání celovečerního filmu a připravena zde bude výstava obrazů romských malířů z Maďarska.
Festival se koná ve dnech 23. - 28. května na různých místech hlavního města. Hudební program přehlídky je situovaný do klubů Reduta, Palác Akropolis a Roxy. V poslední festivalový den pak proběhne slavnostní galakoncert ve velkém sále Lucerny.

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Chysta-se-sedmy-rocnik-romskeho-festivalu-Khamoro~06~duben~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.