muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníB.B.King a John Mayall v úterý na společném dvojkoncertu v Praze

7.7.2011 | Autor: redakce | sekce: novinky

B.B. King

B.B. King

foto: bbking.com

Původně se mělo jednat o dva samostatné koncerty, které však nakonec k radosti mnohých fanoušků byly spojeny v jeden jediný. B.B.King a John Mayall, dvě výrazné osobnosti bluesové hudby, vystoupí v úterý 12. července v pražském Kongresovém centru.

Šestaosmdesátiletý B.B.King už sice před pěti lety oznámil ukončení své kariéry, ale nakonec své rozhodnutí přece jenom přehodnotil. Je mnohonásobným držitelem Grammy a autorem nespočtu hitů – namátkou Three O'Clock Blues, You Don't Know Me  nebo Please Love Me. Už v 80.letech byl uveden do Rock'n'rollové síně slávy a získal ocenění Grammy za celoživotní přínos hudbě.

John Mayall, který za svou kariéru vydal přes pět desítek alb, je živoucím důkazem toho, že i v 78 letech se dá hrát blues plné energie, které baví a zajímá diváky. Kytarista, zpěvák a hráč na klávesy a foukací harmoniku se stal vzorem a spoluhráčem řady vynikajících hudebníků včetně takového Erica Claptona. Na pódiu jej doprovodí tradičně jeho domovská skupina Bluesbreakers.

Vstupenky jsou nadále k dostání v obvyklých předprodejích. V platnosti zůstávají i dříve zakoupené vstupenky na jednotlivé samostatné koncerty.

B.B.King + John Mayall, Praha - Kongresové centrum, 12. 7. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/BBKing-a-John-Mayall-v-utery-na-spolecnem-dvojkoncertu-v-Praze~07~cervenec~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.