muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníBBC Sound of 2013 sází na dívčí trojici Haim

4.1.2013 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

VIDEO: Haim - Don't Save Me


Vítězkami letošního ročníku ankety BBC Sound of se staly sestry Este, Danielle a Alana Haim z Kalifornie. Titul pro jejich indie-popovou skupinu, která si říká jednoduše Haim, přichází v době prací na debutovém albu.

Sound of je sondou mezi britskými hudebními kritiky o tom, kteří interpreti mají v novém roce největší šance uspět na britském hudebním poli, díky nadnárodní sledovanosti však výsledky mají širší přesah a pro interpreta znamenají velkou mezinárodní reklamu.

Zajímavostí je, že od roku 2003, kdy se anketa vyhlašuje, je to teprve potřetí, co vítěz pochází odjinud než z Velké Británie. Dosud se to podařilo jen hned v prvním roce 50 Centovi a o dva roky později skupině The Bravery.

Na vzniku první dlouhohrající nahrávky Haim se podílí také producent James Ford, který stál mimo jiné u zrodu debutů Arctic Monkeys, Klaxons či Simian Mobile Disco. Vyjít by měla do poloviny roku.

Doplňme, že dalšími nominovanými na letošní Sound of byli popová zpěvačka A*M*E, trip-hopoví AlunaGeorge, rapperka Angel Haze, popová zpěvačka Arlissa, electro-popoví Chvrches, lo-fi písničkář a producent King Krule, pop-rockeři Kodaline,soul-popová zpěvačka Laura Mvula, folk-rockeři Little Green Cars, indie-rockeři Palma Violets, experimentálně-popoví Peace, post-punkeři Savages, zpěvák a rapper The Weekend a také písničkář Tom Odell, jenž před nedávnem zvítězil v jiné obdobné anketě - získal Cenu kritiků udělovanou v rámci Brit Awards.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/BBC-Sound-of-2013-sazi-na-divci-trojici-Haim~04~leden~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.