Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSuzanne Vega, Praha, 19. červenec 06

22.7.2006 | Autor: Tereza Mácová | sekce: živě

 fotogalerie
Suzanne Vega – zpěvačka se zvláštním kouzlem a hlasem, který hladí, zavítala po třech letech znovu do Prahy. Ve středu vystoupila v rámci svého turné v slavnostním prostředí Státní opery.

Před začátkem koncertu bylo zajímavé po očku sledovat přicházející. Někdo se vyfikl opravdu „do opery“, jiný doběhl udýchaný z práce jen tak nalehko „v žabkách“. Bylo zřejmé, že někteří diváci přišli do opery vůbec poprvé. U akreditací se vytvořila fronta novinářů a fotografů, ale mimo jiné tu na svou vstupenku čekala i usměvavá Lenka Dusilová.

Komorní koncert, ale ve velkolepém duchu zahájila Suzanne písní Marlene on the Wall, hitovkou z eponymního debutu z roku 1985. Své písničkářské umění předvedla za doprovodu baskytaristy Michaela Visceglia, který s ní v poslední době často hraje a podílel se již na Suzannině úspěšné desce Solitude Standing z roku 1987.

Téměř zaplněný sál Státní opery, vydýchaný vzduch a Suzanne v čepičce na pódiu.
U jednotlivých skladeb střídala doprovod, zahrála s kytarou a baskytarou, jen s jedním nástrojem i úplně bez doprovodu. Pro nadšené publikum zazpívala své osvědčené starší kousky – samozřejmě Luku, po níž následoval divoký aplaus a také Gypsy (obě Solitude Standing, 1987), která rozněžnila publikum.

Své písně si sama uváděla a někdy zabředla i do okolností jejich vzniku. Slyšeli jsme, co se dělo In Liverpool (99.9F, 1992). Hudba kombinovaná s mluveným slovem mívá u diváků úspěch a při Suzannině koncertu toto spojení zafungovalo. Společně jsme si zazpívali hit Tom´s Dinner (Solitude Standing, 1987), úspěch měla Stockings (Nine Objects of Desire, 1996) či Caramel ze stejnojmenného alba.

Mírný hlasový výpadek u písně I'll Never Be Your Maggie May nikomu nevadil, Suzanne se napila a ihned pohotově reagovala na věty z publika. My tě milujeme, Suzanne, znělo z předních řad. Á já vás taky, dala se slyšet Suzzane.

Koncert komorního ladění byl příjemný. Dlouhotrvající potlesk vyzval zpěvačku k přídavkům. Z lidí sálala spokojenost a i přesto, že měli vyschlo v krku, se na sebe usmívali.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Suzanne-Vega-Praha-19-cervenec-06~22~cervenec~2006/

Komentáře

celkový počet: 1

Marek  Gratulujem Ješterko...

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.