Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ, SERVER SE AKTUALIZUJE
vyhledávaní

VA - Burácení

24.1.2013 | Autor: Lukáš NevolaSan Piego Records (43:20 + 44:30)
Podobně jako někdejší kompilační „svodky“ Aromatický koktejl a Aromaterapie, také tato hned dvojdisková novinka obsáhle mapuje cvrkot na pardubické hudební scéně.

Burácení
ovšem nese zřetelnou přidanou hodnotu, protože tohle „všehudební“ lokální setkání (plus minus rockové, ale s přesahy k folku, alternativě, elektronice i hip-hopu) je především koncepční vzpomínkou na muzikanta a herce Jana „Buráce“ Buryánka, který se do paměti místních zapsal jako tahoun kapely Spiknutí a osobitý básník.

Celý počin je zpracovaný s obdivuhodnou důkladností. Výtvarně úsporný, ale půvabný digipack s dětskými kresbičkami a malbami tvoří opravdu důstojný kabátek pro samotný hudební obsah, který odkrývá sílu Burácových postřehů a melodií i kouzlo současných reinterpretací.

Ačkoliv svou formou tento počin v lecčems připomene Dáreček, který si nedávno nadělila k výročí Mňága & Žďorp, srovnávat není úplně žádoucí. Burácení – přes svou neokázalost a chvályhodnou absenci patosu – je v principu přece jen komornější a vážnější záležitost, kterou ocení zejména zasvěcení patrioti.

Zlatý hřeb: Vypsaná fixa – 10
Zní to jako: svěží a poetická pocta

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/VA-Buraceni~24~leden~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.