Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Unbeing - Unbeing

9.3.2014 | Autor: Michal HusákBLK COQ Music (41:49)
Další ze skrytých perliček kanadského metalového podhoubí, která v tomto případě opravdu stojí za pozornost. Kvinteto provozuje pestrou a dynamickou hudbu, jež snese zjednodušující nálepku progresivní metal, ovšem výrazovým spektrem zasáhne ledacos od jazz rocku přes tvrdší polohy dejme tomu Dream Theater až k technickému deathu, kytarovým náznakům djentu nebo občasným postmetalovým asociacím na způsob Neurosis.

Jde o ryze instrumentální záležitost (lidský hlas se ozve jen sporadicky formou kratičkých samplů), a i když je projev kapely systematicky propracovaný a vyvážený, přece jen se zdá, že nosné motivy nejčastěji mají na svědomí klávesy (zvukově stylizované jako piáno). V nastaveném půdorysu bude kapela těžko vynikat mimořádnou dávkou originality, přesto jde o slibnou záležitost s evidentním prostorem k dalšímu růstu.


Zlatý hřeb: Mercury
Zní to jako: instrumentální prog říznutý jazzem a death metalem

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Unbeing-Unbeing~09~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.