Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Totální nasazení: Crazy Story

22.2.2011 | Autor: Petr KorálSwabian Records / Popron Music (40:28)
Nic nového pod sluncem, dala by se jednoduše odmáznout novinka slánského Totálního nasazení. Prostě další porce punkrockových popěvků, pro něž je alfou a omegou především melodie. Přesněji řečeno, melodické motivy sice prosté jako facka na venkovské zábavě, zároveň však zdravé a v dobrém smyslu slova neodbytné. A sypat je přirozeně z rukávu a neutápět se v nucenosti a křeči přece není vůbec málo!
Totální nasazení zůstává jedním z největších punkových hitmakerů u nás. A vlastně nejen punkových... (Ostatně tématu, že není – a nikdy nebyla – tou správnou kapelou pro ortodoxní punkery, se dotkne v titulním songu Crazy Story.) Zejména Reverenda tipuji na novou tutovku repertoáru TN (i když adeptů je tu víc) – do této megachytlavé pecky byla vtipně zapasována i zparodovaná citace folkových Brontosaurů.
Úhrnem vzato je Crazy Story velice silnou písňovou kolekcí v podstatě bez hluchých míst, což se zdaleka nedá tvrdit o všech dosavadních albech TN. Když je potřeba, soubor dokáže svůj hudební projev náležitě nabrousit a zlým kmotrám zvaným Jednotvárnost a Stereotyp čelí například i již tradičními občasnými hrátkami se ska. Vše završuje nenáročným, leč vcelku svěžím humorem a nadhledem, ale jako vždy sem tam tasí i textové zbraně daleko závažnější ráže (Drogovej dealer). Ono to může jít jaksi ruku v ruce, neboť pod škraboškou zábavnosti se nejednou ukrývá hlubší myšlenkové poselství...

Zlatý hřeb: Reverend
Zní to jako: typicky „totální“ melodický punk rock


Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Totalni-nasazeni-Crazy-Story~22~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.