Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

The.Switch – Na dosah: Part III (EP)

16.9.2012 | Autor: Petr Korálvlastní náklad (18:38)
The.Switch před časem nastoupili model, který ve světě i u nás praktikuje už víc kapel: rezignovali (dočasně?) na vydávání regulérních alb a nové písně představují postupně prostřednictvím EP. Zatímco první dvě části projektu Na dosah zrealizovali už v roce 2009, na závěrečný díl této trilogie jsme si museli počkat až do letoška – v mezičase skupina vydala pozoruhodné akustické CD The.Switch Off. Na kvalitě pěti zde nabídnutých songů ovšem ona prodleva nic nezměnila.

Každá část Na dosah zní odlišně, ale stylová neukotvenost této formace není známkou neujasněného tvůrčího názoru, nýbrž naopak důkazem neutuchající kreativity a touhy neustále objevovat nová výrazová teritoria. Jedno však u téhle party zůstává chvályhodně neměnné: naprostá umělecká svébytnost. Ať už se to týká nesnadno uchopitelných poetických textů v našem mateřském jazyce, které jsou doslova přeplněné podivuhodnými slovními obrazy a metaforami, nebo neméně osobité hudební stránky.

Výsledkem je těžko definovatelný tvrdší rock, byť oproti starší produkci The.Switch tu inspiraci emo hardcorem, nu-metalem apod. najdete jen ve stopovém množství. Dnešní muzika Příbramských je daleko poklidnější, energie v ní spíše bublá pod povrchem, nerve se za každou cenu ven a mnohdy místo toho uvolňuje prostor působivé zvukové vynalézavosti.

Hostující vokalisté Dan Kurz a Radek Škarohlíd ze spřízněných skupin Atari Terror a Hentai Corporation jsou jen příslovečnou třešničkou na již tak hodnotném dortíku, který sice sporcujete ani ne za dvacet minut, ale věřím, že si ho bude objednávat zas a znovu.

Zlatý hřeb: Nádech
Zní to jako: ve zdejších poměrech zcela ojedinělý nu-rock/crossover

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/TheSwitch-Na-dosah-part-III-EP~16~zari~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.