Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Tata Bojs - Hity a city

5.9.2013 | Autor: Lukáš NevolaSupraphon (72:16 + 72:43)
Tata Bojs se typickému výběrovému albu dlouho statečně bránili. A když už se k něčemu podobnému akutně schylovalo, bylo z toho k dvacetinám akusticky přepracované album Smetana, vzešlé ze spolupráce s Ahn Triem - ne zcela jednoznačně přijaté, ale „svojské“ a hravé přesně podle naturelu těchto „kluků z Hanspaulky“. Aktuální výročí 25 let na scéně ovšem do debaty o klasické bestofce vneslo těžko zpochybnitelný argument „kdy už jindy“ - a tak tu máme Hity a city.

Původní snaha ústředního tandemu dát kompilaci nějaký smysluplný dramaturgický rámec na ploše standardního CD nevedla k cíli, a tak z toho nakonec vzešel dvojdiskový koncept pomyslně uzavřený formou „chronologického kruhu“. První část postupně mapuje oficiální singly a v širším smyslu „provařené“ hitovky, druhá pak songy, které v srdcích Bulajse a Mardoši dokreslují poetický svět kapely do celistvější výrazové škály, pěkně dvacet na dvacet kousků. Graficky příjemný komplet obsahuje dvě premiérově zveřejněné kuriozitky.

Jinak k Tata Bojs jako takovým asi netřeba moc dodávat a obligátní kompilační přemítání, které písničky chybí, a které by šlo naopak obětovat, aby dvouapůlhodinový komplet působil sevřeněji, už zvládne jistě každý po svém...  

Zlatý hřeb: Jaro, Ramínka, Attention aux hommes!, Pěšáci, Opakování...
Zní to jako: průlet historií jedné z nejosobitějších českých poprockových skupin

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Tata-Bojs-Hity-a-city~05~zari~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.