Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní
nakupuj
 

Stone Temple Pilots: Thank You

5.3.2004 | Autor: Jindřich GöthAtlantic/Warner Music (58:32)
Nic není nerozbitné, ani skleničky z umělé hmoty. Natožpak jedna z posledních přeživších grungeových kapel, jejíž frontman má navíc masivní problémy způsobené zálibou v jistých návykových substancích. Takže co zbývá, když skupina oficiálně ohlásí rozchod? Best of kolekce, pochopitelně.

Co se díky ní o Stone Temple Pilots dozvíme? Pamětníci celkem nic nového (nevydaná skladba je tu jediná: All In The Suit That You Wear, nepostrádající jistý hitový náboj). Mladší ročníky mohou sledovat cestu, kterou čtveřice urazila od prvních, ryze grungeových nahrávek - jméno Stone Temple Pilots bylo vyslovováno jedním dechem s Nirvanou a Pearl Jam - až k výrazné melodičnosti a zpěvnosti poslední kolekce Shangri-La-Dee-Da, z níž je na výběru zastoupena jediná položka, Days Of The Week.

Móda hutného seattleského rocku byla krátká, o to však intenzivnější. Stone Temple Pilots sice nikdy nepatřili mezi absolutní jedničky, ale upřít jim smysl pro zkomponování výrazné a nosné skladby v žádném případě nelze. Berme tedy jejich výběr jako připomenutí vlny, která ze začátku devadesátých let notně zacloumala hitparádami a vrátila rocku alespoň trochu pouliční otřískanosti, špíny a upřímnosti.


Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2004/02

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Stone-Temple-PilotsThank-You~05~brezen~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.