Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Psychotic Despair - Words from Empty Spaces

9.7.2013 | Autor: Michal HusákNeonarcis (40:20)
Pražáci Psychotic Despair se už před několika lety solidně zabydleli v užší špičce domácího extrémního (death) metalu a především grindcoru. Také novinka Words from Empty Spaces nechává posluchači hodně prostoru k vybouření i pečlivému poslechu – nedlouhé songy dokážou rozsekat, nakopnout tradičním stylovým řemeslem i potěšit nezvyklou aranžérskou kličkou, změnou tempa, libovou basovou vyhrávkou, nebo třeba jen nezvykle zasazeným samplem či ruchem.

Že nejde o tuctově konformní záležitost, ukazuje i kreslený obal s atypickým motivem, ortodoxněji smýšlejícími hlasy kritizovaný. Kapela ustála další personální změny; u mikrofonu se na nahrávce ukazuje Dan, bubeníka Štefyho po vydání desky vystřídal Honza ze Sepsis. Stylově povedený zvuk vzešel z Otynova studia Davos, masivní proud (na poměry žánru) poměrně dlouhé kolekce drží pohromadě...

Možná by se dalo uvažovat o výrazněji melodických/chytlavých momentech a vůbec přístupnějším laděním materiálu, ale Psychotic Despair už to zkrátka mají založené tak, že sobě ani posluchači nic moc neulehčují.

Zlatý hřeb: Apathy (...a při dalším poslechu zase nějaký jiný)
Zní to jako: vyvážený a neprvoplánový death/grind na více poslechů

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Psychotic-Despair-Words-from-Empty-Spaces~09~cervenec~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.