Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Pražský výběr - Běr

14.5.2013 | Autor: Michal HusákSupraphon (53:23)
Aktuální reediční řadu Pražského výběru uzavírá trojka Běr, která přišla na svět ve druhé polovině 90. let a zanechala nejednoznačný pocit velmi slušně odvedené práce, ovšem bez neopakovatelného espritu nahrávek z osmé dekády.

Běr zřejmě už napořád zůstane poněkud nedoceněným opusem. Nabízí nezpochybnitelné množství silných nápadů, podepřených v mezidobí nastřádanými muzikantskými i životními zkušenostmi, stejně tak ovšem některé otazníky. Ze zasutých vzpomínek se při poslechu v "obnovené premiéře" vynořují další a další pod kůži zažrané melodie a aranžérské fórky.

Pravda – tu a tam se esenciální rukopis kapely v písních sráží s experimenty poněkud poplatnými době vzniku a neobyčejně pestrá škála různých žánrových vlivů (byť mistrovsky zakomponovaných) také není pokaždé vyloženě ku prospěchu celkovému dojmu. Přesto zachycená dvanáctka písní funguje jako kompaktní, výrazově pevná a zábavná – ačkoliv na poměry souboru spíše rozvážná a v jistých momentech až perfekcionisticky akademická kolekce.

Zlatý hřeb: Tož vem to ďas
Zní to jako: Pražský výběr tváří v tvář výzvám středního věku

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Prazsky-vyber-Ber~14~kveten~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.