Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

PETER GREEN SPLINTER GROUP: Time Traders

7.11.2001 | Autor: Daniel VojtíšekEagle Records/BMG (60:04)
Peter Green se na stará kolena dal dohromady. Obě johnsonovská alba byla výtečná a ani Destiny Road (1999) nemělo sporné chvíle. Greenova doprovodná kapela Splinter Group stabilizovala obsazení -na Time Traders je stejné jako na předchozích albech a na loňském koncertě v Golem klubu ve Zlíně. Je to ku prospěchu věci, muzikanti jsou dokonale sehraní a album nemá hluchá místa. Peter Green se sice opět autorsky příliš neprojevil - má na Time Traders jen jednu instrumentálku (Underway), kde s ním hraje jeho dávný spoluhráč z prvního comebacku In The Skies (1979), kytarista Snowy White - ale zpívá většinu čísel. Jeho kytara s originální greenovskou barvou tónu je všudypřítomná. Proti Destiny Road je také rozšířena hostující dechová sekce o trubku/křídlovku a trombon. Skladby, kde dechaři hrají všichni (Until The Well Runs Dry, Lies, Feeling Good, atp.), tak získaly na razanci. Na foukací harmoniku sice Green nehraje tak virtuózně jako hrál například Paul Butterfield - abychom zůstali u bílých - ale jeho hra je blues. Jen v Home zní foukačka trošku 'táborákově', ale nakonec proč ne, píseň je o stesku po domově.

Zajímavá je sedmá skladba Downsize Blues (Repossess My Body) kytaristy Nigela Watsona. Začíná jen s klavírem ve stylu Fatse Wallera a Watsonův zpěv a dechová sekce také pomáhají vytvářet dojem staré vykopávky. Greenova jediná skladba Underway je snová instrumentálka v nejlepší tradici jeho slavné skladby Albatross.To nejpozoruhodnější nás ale čeká v samém závěru. Watsonova Uganda Woman je jakýmsi výletem do středoafrické stepi. Možná také projíždíme národním parkem Ruwenzori. Peter Green sice nezpívá sólo, ale předvádí jakousi šelmu. Jeho mručivé 'hauhmmm' je fakt půvabné.

Nemůžeme samozřejmě očekávat od starých mazáků nějaké modernistické výlety a ani bychom to snad nechtěli (ačkoliv... Uganda Woman...). Tak precizně zahraná a zároveň vřelá hudba, jakou nacházíme na Time Traders, bude však mít na slunci vždy stabilně zajištěné místo.
Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2001/11

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/PETER-GREEN-SPLINTER-GROUPTime-Traders~07~listopad~2001/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.