Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

NONSENSE: Genius Loci

25.4.2008 | Autor: Petr KorálCecek Records (48:46 + 48:28)
Formaci Nonsense z Velkého Meziříčí sleduju už od jejích demosnímkových časů a nejpozději s EP Life Guarantee (2001) se z téhle nadějně působící hudební „larvy“ vylíhl pozoruhodnými barvami hrající motýl. Dlouhohrající prvotina Pay For Your Cruelty (2003) to jen podtrhla – a nové dvojalbum je bezesporu dosavadním tvůrčím vrcholem Nonsense.
Ano, dvojalbum, ale velice zvláštní. Obě CD totiž obsahují totožné skladby, ovšem jednou jsou nazpívány anglicky a jednou česky (jak je však možné, že stopáž jednotlivých disků se liší skoro o dvacet vteřin, příliš nechápu). „Domácí verzi“ osobně preferuji, protože texty Nonsense opravdu stojí za soustředěné vnímání, případně aspoň přečtení. Anebo snad máte pocit, že verše jako „Jsme palidi, zánártní zmije / Jsme palidi, čest vítězům / Něco shnilého mezi námi / Cítím Genius Loci / Pochodujem v řadách za sebou / jako Čapkovi mloci“ (podobnými metaforami a sytou obrazotvorností se Genius Loci jen hemží!) jsou v českém tvrdém rocku něco běžného?
Ano, Nonsense jsou tvrdá kapela. Ale i po hudební stránce velice těžko uchopitelná: z jejího výrazu asi nejvíce vyčnívají emohardcorové prvky, avšak úhrnem vzato ji nemáte šanci naprosto nikam stylově zařadit či k někomu přirovnat. O kolika tuzemských rockových skupinách tohle můžete tvrdit?

Zlatý hřeb: Genius Loci, Most do nenávratna
Zní to jako: veskrze originální rocková muzikaBody:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/NONSENSE-Genius-Loci~25~duben~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.