Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Modern Day Babylon - Travelers

15.5.2014 | Autor: Michal Husákvlastní náklad (57:20)
Modern Day Babylon, potažmo kytarista Tomáš Raclavský, si na poli progresivního metalu (či jeho specifické odnože zvané djent) bez přehánění nezadá se světovou špičkou.

Když odečteme intra a bonusy, máme před sebou osm skladeb, ve kterých Tomáš rozehrává opojně epické instrumentální představení s příchutí vesmírných dálek. V plasticky prostorovém zvuku vyniká pestrá imaginace protagonisty, který rafinovaně buduje dialogy mezi hutnou, dravě intenzivní rytmikou a často až protikladně civilní, procítěnou, nápaditě melodickou (osmistrunnou) kytarou. Z toho přece ani nemohla vzejít nějaká odlidštěná masírka alibisticky těžící z žánrových klišé.

Raclavský šikovně obchází limity a úskalí subžánru, který relativně záhy po svém rozmachu pocítil nebezpečí sterotypu a rozmělnění „djentovací“ techniky, případně v rukách některých interpretů sklouzl k pateticky přeslazené podbízivosti. Modern Day Babylon naopak beze slov, a hlavně bez zaváhání vtahují posluchače do fascinujícího víru podnětů, aniž by hudba ztrácela cokoliv z přirozené lehkosti, ale na druhé straně také z neodmyslitelné intenzity.

Spornou položkou v nabídce jsou dva bonusy - Currency a Differentiate s přidaným zpěvem britského hosta Maxiho Curnowa. Sice zprvu ukazují materiál jakoby přístupnější, s přibývajícími poslechy je ale evidentní, že vokály ubírají Modern Day Babylon kousek jiskřivého charismatu.

Zlatý hřeb: Travelers
Zní to jako: výsostný djent/prog metal světové kvality

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Modern-Day-Babylon-Travelers~15~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.