Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Mire - Inward/Outward

3.5.2014 | Autor: Michal Husákvlastní náklad (41:18)
Debutové album Inward/Outward montrealské pětice Mire je takřka ideální utajenou perličkou pro vášnivé, odvážné a empatické hledače na poli moderního prog rocku/metalu. Zdaleka nejde o věc jednoznačnou a vyleštěnou do dokonalosti, ale v mnoha ohledech slibnou a zdravě provokující.

Z prvních poslechů jsem měl dojem, že kapela hraje jakýsi slepenec vlivů „od každého něco a od nikoho nic“. Tu slyšte asociace na Fates Warning (Complex), tu Anathemu z jejího řekněme středního období, melancholické emotivno á la Pain of Salvation (Limitless Pt. I), v alternativnějších polohách Tool nebo dokonce vzdálené ozvěny Deftones a Life of Agony, narazíte i na zahuštěné stoner/postmetalové riffovačky (Beast and the Machine). Postupně začíná zřetelněji vyvstávat síla nápadů i celkový tvar alba a chuť k opakovaným poslechům se zvolna zvyšuje.

Zlatý hřeb: Catalan Atlas
Zní to jako: mnohotvárný, přesto trochu zaměnitelný progresivní metal

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Mire-InwardOutward~03~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.