Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Leander Rising - Heart Tamer

17.6.2013 | Autor: Michal HusákSony Music ( 62:30)
Leander Rising zdárně vystrkují růžky v Evropě i Americe, a tak se loňský debut téhle kapely postavené kolem frontmana Leandera Kötelese s dílčím zpožděním dočkal oficiálního vydání i u nás. Tradiční melodický metal se tu střetává s thrashovou intenzitou a občasnými přesahy až do moderního death metalu, ty nejlepší momenty ale přicházejí, když v písních probleskne typicky maďarské „folklórní“ cítění.

Trefou bylo angažmá kytaristy Attily Vöröse – právě díky jeho kontaktům nejspíš na desce hostují lidé jako Jeff Loomis, Chris Broderick nebo Sharon den Adel. Především se však právě s ním celý projekt posunul z fáze, kdy talentovaný Leander kutil své písničky doma na koleně, do polohy vitální kapely.

Nahrávka má skvělý zvuk a na první poslech funguje opravdu působivě, postupně se však obnažují přece jen průměrnější místa, lehce stereotypní stavba kompozic, zkrátka dílčí „dětské“ neduhy. O ledasčems vypovídá také závěrečná předělávka Bad Romance od Lady Gaga (i s maďarskými figurami vypůjčenými od Brahmse): jako lákadlo to zní atraktivně, ale zkušenější kapela, která nechce hrát na povrchní efekt, by si nejspíš řekla, že něco takového nemá zapotřebí. Každopádně u Leander Rising je na čem stavět.

Zlatý hřeb: My Spring, My Storm
Zní to jako: moderní power/thrash metal s maďarským pasem

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Leander-Rising-Heart-Tamer~17~cerven~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.