Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

JAN NOVÝ CIMBURA & ODYSSEA AKUSTIK: Věčný příběh

8.1.2008 | Autor: Petr KorálJNC (41:09)
Odyssea Akustik kdysi vznikla vlastně jako odnož „velké“ Odyssey, tedy jedné z největších legend nejen západočeského tancovačkového rocku. Dvojice Jan „Cimbura“ Nový a Radko Andrejs naživo vystupuje pouze s akustickými kytarami (a pozor – hraje v naprosté většině skladby napsané speciálně pro Odysseu Akustik); na jejím druhém albu vydaném dlouhých devět let do debutu Když jsem tě česal však znějí i elektrické kytary, baskytara nebo flétna. V důsledku toho deska, kterou tentokrát složil a převážně nahrál pouze Cimbura, zní víceméně folkrockově a větší aranžerská barevnost jí rozhodně svědčí.
Řada písní je o lásce, občas je Cimbura – mimochodem nikdy nedoceněný znamenitý zpěvák, což vědí fanoušci Odyssey (dnes Odyssea Forever) i jeho vlastní, již neexistující formace Pohoda – dokonce až nečekaně erotizující, ale vesměs chytře a kultivovaně. Toliko Rozkoš už vrávorá na samé hranici mezi zdravě lyrickým poetismem a trapností...

P.S.: Speciální zmínku zasluhuje opravdu nádherný booklet, kde ke každému textu najdete malbu, speciálně pro tento účel vytvořenou Nového manželkou Zuzanou Bittlovou.

Zlatý hřeb: Jak snadné se milovat, Pro Zuzanu
Zní to jako: Odyssea nebo Pohoda v křehkém, folkrockovém hávu

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/JAN-NOVY-CIMBURA-ODYSSEA-AKUSTIK-Vecny-pribeh~08~leden~2008/

Komentáře

celkový počet: 1

cenda  Dobrá deska

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.