Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Hentai Corporation - The Spectre of Corporatism...

3.4.2014 | Autor: Michal Husákvlastní náklad (37:00)
Po dlouhém čekání na oficiální debut pražských virtuózních potřeštěnců Hentai Corporation konečně vyšla deska, která k úlevě všech fanoušků naplnila vysoká očekávání. Zdánlivě nezkrotitelná směsice má v sobě podmaňující melodickou sílu a spoustu muzikantské nápaditosti.

Zprvu zní album jako frenetická sonická lavina, která se laví... (pardon - valí!) kolem vás, jakmile se však proposloucháte „dovnitř“, dostane celá ta naspeedovaná rock'n'rollová tsunami pohodovější, a svým způsobem téměř přehledné, písničkové rysy. Nevtíravě chytlavé pasáže vystoupí do popředí a celá ta těkavá akrobacie se posouvá do role pikantní nadstavby, nejde o nic samoúčelného. A navíc si po čase všimnete, že jsou na desce i jemné, lyrické (!) pasáže. Oproti dřívějším demáčům a minialbům je materiál (k dobru věci) výrazově trochu sevřenější, např. ubylo jazzových vlivů.

VIDEO: Hentai Corporation - Equilibristic Brides


Neubylo naopak humoru a nadhledu. Hentai odhodlaně proplétají odkaz Pražského výběru a všelijaké zappovsko-bunglovské kabarety s dravostí syrového thrash metalu či crossoveru (viz parádně retrostylový obal!) a výsledkem je organická smršť, která exploduje jako ohňostroj. A ačkoliv se vám může zdát pravdou opak, kapela má vše perfektně pod kontrolou.

Zlatý hřeb: The River
Zní to jako: Pražský výběr, Zappa a thrash metal v intergalaktickém šejkru

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Hentai-Corporation-The-Spectre-of-Corporatism~03~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.