Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Hakka Muggies: Feed The Fairies

13.7.2010 | Autor: Petr KorálLeviathan Music (45:48)
Pražská kapela Hakka Muggies ve srovnání s tím, co produkovala před několika lety, výrazně přitvrdila. Nadále holduje „keltským nápěvům“ (její repertoár tvoří převážně irské, skotské a anglické lidovky, ale malý podíl v něm už má i podobně laděná vlastní tvorba), ty však v současnosti balí do nezřídka vyloženě hardrockových, ba místy až metalových riffů.
A funguje to přímo náramně! Elektrické kytary a bubny se bezproblémově pojí s akustickými nástroji: flétnu, violu, housle, bodhran nebo akordeon obsluhují přímo členové Hakka Muggies, ale na novém albu dostaly prostor i keltská harfa, dudy nebo šalmaj v rukou hostujících muzikantů. Hakka Muggies, toť většinou rozverná a zábavná, občas však i posmutnělá hudba, z níž dýchá nekašírovaná radost z muzicírování a v pravém smyslu slova pozitivní energie. Hudba, která nic neobjevuje, jen se obrací k někdy řadu století starým kořenům a přitom ani náhodou nepůsobí jako nějaký středověký revival. Prima!

Zlatý hřeb: Loch Lomond, Města, Mairi’s Wedding
Zní to jako: setsakra rockově nabroušení Pogues apod.

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Hakka-Muggies-Feed-The-Fairies~13~cervenec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.