Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Goodfellas: Robbery Blues

15.6.2011 | Autor: Petr KorálIndies MG (48:43)
Jak hrát bigbít vyvěrající z těch nejtradičnějších zdrojů se španělkami, tedy v unlugged hávu, už ukázala celá řada skupin. To není nic nového. Relativně nové ale je, že to s náležitou porcí přesvědčivosti předvádí česká skupina. Přičemž to, jak „internacionálně“ Goodfellas, o nichž je řeč, působí, rozhodně není dáno jen tím, že jejich písně jsou v angličtině. Ani tím, že svůj albový debut natáčeli v USA. To je pouze jakýsi bonus jejich nadmíru milé a příjemné desky.
Goodfellas sice nabízejí poměrně obyčejné, leč zároveň navýsost poctivé akurátně melodické rockové písničky, kterým zdánlivě chybějí pouze ty elektrické kytary (zkreslený kytarový zvuk dostane prostor jen několikrát a působí to možná právě proto nikoliv obvykle tuctovým, nýbrž veskrze osvěžujícím dojmem). Chvílemi jako byste slyšeli „odpojené“ Beatles, jinde Oasis, Nirvanu atd., avšak zdaleka nejde o nějaký prachsprostý „jukebox plný špatných napodobenin“. Tohle album neobjevuje Ameriku (sic!), nýbrž „jen“ zní nesmírně sympaticky a uvěřitelně. O kolika současných českých nahrávkách můžete tohle s klidným svědomím říct?

Zlatý hřeb: Car Check, Rather Happy Than Right
Zní to jako: v podstatě hodně klasický rock v akustickém balení


Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Goodfellas-Robbery-Blues~15~cerven~2011/

Komentáře

celkový počet: 1

Jezek  na české poměry

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.