Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Gamma Ray - Empire of the Undead

7.5.2014 | Autor: Mikuláš DohnalEAR Music/Mystic (60:25)
Neúnavní němečtí powerspeedoví dříči se vrátili do formy. Vleklá tvůrčí krize, která kulminovala předchozím dýchavičným výliskem To the Metal budiž zapomenuta, na Empire of the Undead jsou to staří dobří Gamma Ray, jak je máme rádi.

Úvodní epický, bezmála desetiminutový opus Avalon příjemně navnadí na věci příští a následující judasovská riffařina Hellbent už nakopává vše kolem sebe. Potěšující zjištění - Kai Hansen vřeští jako kdysi a občas jako kdyby vykopával ducha klasického dílka Helloween Walls of Jericho. Činí tak ale nenásilně, elegantně a poučeně. Jak disk pokračuje, nosných nápadů neubývá, spíše naopak.

Pale Rider, Born to Fly, Time for Deliverance, to jsou výkladní skříně současné tváře kapely, posilněné novým bubeníkem Michaelem Ehrém. Povedl se i prostorný, plastický a sympaticky starosvětsky dřevnatý zvuk bez zbytečných syntetických parádiček. Suma sumárum, Gamma Ray znovu míří do první ligy germánského silového metalu.

Zlatý hřeb: Avalon, Pale Rider
Zní to jako: Gamma Ray, Judas Priest, starý Helloween

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Gamma-Ray-Empire-of-the-Undead~07~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.