Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Free Fall - Protínám

24.3.2014 | Autor: Mikuláš Dohnalvlastní náklad (50:25)
Uherskohradišťská kapela Free Fall na novince Protínám, až na jedinou výjimku, zůstala věrná mateřskému jazyku. A snad i díky tomuto kroku se jejich muzika posunula blíže k takřka rádiově hitové melodice. Ani jedné z písniček neschází nosný refrénový motiv, který se prakticky okamžitě zaryje do hlavy, což může být ovšem poněkud dvojsečná zbraň - najdou se tu bohužel místa, kde Free Fall znějí trochu jako kolovrátek.

Moc velkou radost mi nedělají ani poměrně archaicky znějící a podbízivé elektronické aranže. Že by se snad kapela ráda viděla někde ve společnosti Amaranthe a podobných eurodisko-metalových aktů? Tak nízké ambice snad nemají, i když předělávka Sweet Harmony od britských The Beloved, zde s českým textem jako Stín havranů, by svědčila spíše o opaku. A tak, i když se Protínám vlastně poslouchá docela slušně, mám z ní ve finále na patře ne zrovna příjemnou umělohmotnou pachuť.

Zlatý hřeb: Chytit proud
Zní to jako: rockový mainstream z devadesátek

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Free-Fall-Protinam~24~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.