Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Final Trigger - Skrap Metal Vol. II

27.9.2013 | Autor: Michal HusákBoonsdale Records (31:15)
Kvinteto Final Trigger z Toronta vypadá na fotce jako parta zastydlých šašků, ale bez vytáček - dělají muziku, která mě dostala. Dlužno dodat, že to nemá moc společného s obvykle aplikovanou recenzentskou „objektivitou“. Dostala mě totiž proto, že tak půvabně a autenticky rozeznívá nostalgické vibrace rockových a metalových devadesátek.

Deska je to krátká, a proto vás bez otálení rázně strhne proti proudu času. A vyplivne vás uprostřed kotle v klubu, kde právě všichni naplno nasávají opojnou energii z tvrdé muziky, která všežravě kombinuje sílu tradičního thrashe a heavy metalu, hardcoru, power metalu a všeho, co v té době zavánělo označením crossover. Masivní rytmika, strhující riffy a zasekávané vyhrávky, skandované slogany, trošku kýčovitý scratching... Odevšad vykukují kapely jako Biohazard, Pantera (Through the Darkness je něco jako odpověď na Cemetary Gates), Stuck Mojo, my v evropských poměrech si vybavíme jména jako Freaky Fukin Weirdoz či Headcrash; samotná kapela odkazuje i na současnější pojmy typu Slipknot nebo Five Finger Death Punch.

A za všechno hovoří i název Skrap Metal - vtipná slovní hříčka odkazující na rap metal, ale taky scrap (odpad/starý šrot). Tady je ovšem sebevědomá nadsázka na místě... A komu výše popsané nic neříká, nejspíš ani nedočetl až sem.

Zlatý hřeb: Through the Darkness, Just a Freak
Zní to jako: crossover/thrash/rap metal devadesátých let

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Final-Trigger-Skrap-Metal-Vol-II~27~zari~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.