Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Edain - Of Those Who Worship Fire

24.7.2013 | Autor: Michal HusákZero Budget (28:30)
Kolik nevšedních a poutavých „perliček na dně“ ukrývá hluboký underground...Po Scenery, VUVR, Mindwork či Spreading Dread registruje domácí scéna další zajímavé jméno na poli sofistikovaně pojatého metalového extrému. Brněnská pětice Edain (navazující na někdejší Absurd Conflict) na to jde přes thrash/death s progresivními a fusion jazzovými prvky.

Druhé album posluchače v úvodu na okamžik svádí k pocitu, že půjde o uctivou reflexi kapel jako Cynic, Death či Pestilence, realita šesti zachycených kompozic je ale složitější: už jen proto, že kapela důsledně a rovnocenně vyvažuje hrubým vokálem osazené kompozice těmi instrumentálními.

Jakkoliv nekonvenčně a přemýšlivě Edain se svými skladbami pracují, nedá se říct, že by hráli vyloženě komplikovaně nebo extra technicky. O to cílevědoměji budují atmosféru, k čemuž nepotřebují překotná tempa nebo šokující zvraty – v jejich přístupu je cosi „uvážlivého“. Rezervy se rýsují v produkci a mixu. Ne že by zvuk pokulhával (snad kromě smíchání bicích), výsledný dojem by přesto mohl být intenzivnější.

Zlatý hřeb:
Silent Weapons for Silent Wars
Zní to jako: slibný progresivní death metal  

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Edain-Of-Those-Who-Worship-Fire~24~cervenec~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.