Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Colp: Masquerade

14.7.2010 | Autor: Petr KorálSouthern Power Production (40:16)
Když jsem slyšel donedávna poslední nahrávku českobudějovických drsňáků Colp, předloňské EP Ultimate, šel jsem do kolen. Tak dotaženou odpověď na tvorbu fenomenálních „banditů rytmu“, švédských metalistů Meshuggah, jsem u nás asi ještě neslyšel. Znělo to téměř jako Meshuggah revival, byť šlo o vlastní kompozice.
Na aktuálním řadovém albu se brutálně podladění Colp této snad až přílišné podobnosti výrazu přece jen částečně zbavili. Jejich nejnovější repertoár totiž mj. působí o něco přímočařejším dojmem, ale i tak jsou zde přítomné skladby zatraceně členité a rytmicky by pro řadu muzikantů byly takříkajíc na palici. Fajnšmekr má ale před sebou čtyřicetiminutovou vydatnou hostinu, přičemž projev kapely zdravě okysličují také občasné zvukové podivnosti a „vylomeniny“ kytaristů. Termín inteligentní metal zkrátka nemusí být protimluv.

Zlatý hřeb: A Portrait, An Evidence
Zní to jako: čeští Meshuggah (v dobrém smyslu slova)

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Colp-Masquerade~14~cervenec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 
související
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.