Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Bobby McFerrin - Spirityouall

24.6.2013 | Autor: Ivan IvanovSony Music (51:22 )
Tvůrčí hledání Bobbyho McFerrina již mnohokrát dovedlo do všemožných koutů bezbřehého oceánu hudby. Od vážné hudby až k popu, od jazzu k projektům a cappella. Nyní ho umělecká nespoutanost přivedla ke kořenům lidové hudby černé Ameriky.

Známé spirituály, duchovní písně a tradicionály jako Joshua, Everytime I Feel the Spirit nebo Fix Me Jesus tvoří páteř velmi krásné desky, která vyznívá i jako pocta jeho otci. Robert McFerrin podobně laděnou desku s názvem Deep River and Other Classic Negro Spirituals vydal v roce 1957. Ovšem pojetí syna, doprovázeného muzikantskými veličinami, jako jsou Gil Goldstein, Larry Campell, Larry Grenadier nebo Ali Jackson, je ryze současné a s notnou dávkou vokální ekvilibristiky, díky níž si ho s nikým nespletete.

Tahle deska se zařadí k tomu nejlepšímu, co v McFerrinově diskografii najdete, sympatické jsou na ní i přesahy do country nebo jiných sfér, jako třeba předělávka Dylanovy I Shall Be Released.

Zlatý hřeb: Gracious, 25:15, Glory, Jesus Makes It Good
Zní to jako: world music s jazzovým nádechem

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Bobby-McFerrin-Spirityouall~24~cerven~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.