Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Between The Planets - Immersion into the Unknown

7.8.2013 | Autor: Michal Husákvlastní náklad (38:20)
Hudba Between the Planets je se pohybuje v oblastech, které se často skloňují v souvislosti s moderním progresivním metalem posledních let: djent, mathcore, alternativa...Osamělý vlk, nebo možná spíš poutník po hvězdách, Spacosh (viz také rubriku Deset desek v tomto čísle!) přidává psychedelicko éterický závoj elektroniky a zakládá tak na výtečný kontrast.

Na albovém debutu Immersion into the Unknown úžasně splývá do organického celku dravá kytarová hutnost i svěží rozpínavost ambientního nekonečna. Skličující dystopická ponurost je vyvážena okysličující a povzbudivě vzletnou křehkostí akustických ozvěn folku, jazzu či funkčně přimíchaných linek hostů (výtečně zapojené violoncello, náznaky vokálu).

Osobně příliš nevyhledávám instrumentální projekty, ovšem Spacoshovy vize (podpořené zvukovou finalizací Ecsona Waldese) mají neobyčejně sdělnou imaginativní sílu. Stačí se nechat na chviličku unést na vesmírné vlně a rázem se přistihnete na konci alba...

Zlatý hřeb: Tagrea, Thrive
Zní to jako: moderní prog metal mezinárodní úrovně

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Between-The-Planets-Immersion-into-the-Unknown~07~srpen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.