Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Beady Eye - BE

12.8.2013 | Autor: Lukáš NevolaSony Music (47:07)
Vezměme Oasis, tedy kapelu, která spoludefinovala pop/rockové devadesátky, „vyndejme“ hlavního skladatele, a máme tu Beady Eye. Neboli skupinu, skrze kterou chce frontman Liam Gallagher dokázat, že má na to vybudovat si novou kariéru a navíc svébytný zvuk. A přitom dál těžit ze všeho, co Oasis učinilo jednou z těch nezapomenutelných britských kytarovek. Jasně, to je jako chtít elegantně spojit olej a vodu.

Druhý z egoistických bratří Noel dál tvoří muziku v jádru nepochybně nápaditější, navíc obstojí i jako „záložní“ zpěvák. Naproti tomu Beady Eye po uspěchaném debutu předkládají zamyšlenou a o kus ambicióznější novinku BE, kterou produkčně zastřešil ceněný Dave Sitek z TV on the Radio.

VIDEO: Beady Eye - Second Bite Of The Apple


Výsledkem je psychedelicko-mystický, místy až vesmírný opar, který vyznívá stejně tak samoúčelně a zbytečně jako zároveň zvláštním způsobem přitažlivě. Ani tahle „přidaná hodnota“ však bohužel nezakryje, že jednotlivé skladby bloudí bez cíle a na desce nejsou záchytná místa, natož hit. Nicméně skalní fanoušek Oasis nemusí být zklamán. Ani Noelovi High Flying Birds, ani Beady Eye nejsou vyložený propadák. A při vědomí, jak se vyvíjela kariéra mateřské kapely, nikde není napsáno, že v případě nečekaného udobření rozhádaných bratří by společné úsilí dopadlo kdovíjak lépe...

Zlatý hřeb: Iz Rite
Zní to jako: Oasis na tripu, ale bez někdejší invence


Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Beady-Eye-Be~12~srpen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.