Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Alter Bridge - Fortress

29.11.2013 | Autor: Michal HusákRoadrunner/Parlophone (62:52)
Je paradoxní, že tak ve své době kvalitní a úspěšná kapela vznikla jako východisko z nouze (patová situace v Creed atd.) a dnes funguje spíše nárazově, když mají hlavní aktéři zrovna čas. Kytarista Mark Tremonti už chystá další sólový počin a zpěvák Myles Kennedy prozradil, že se pomalu začínají rýsovat písně na příští desku Slashe. Závěr letošního roku však patří čtvrté řadovce Alter Bridge Fortress.

Přestože zní znovu malinko předvídatelně, a být o něco kratší, působila by jako celek „obratněji“, v důsledku funguje moc dobře. Tedy víceméně stejně jako ty předchozí. Robustně znějící moderní hard rock s kořeny v (post)grunge se valí jako velká voda, Tremonti má neustále po ruce téměř nepřebernou zásobu silných riffů s osobitým autorským rukopisem, Kennedy u Alter Bridge nechává ve vypjatě klenutých linkách naplno rozeznít archetypálně rockovou stránku svého hlasu. Společně pak dokážou znít čerstvě a neokoukaně, i když se stále dokola drží prověřené formule - a třeba úvodní Cry of Achilles nebo Calm the Fire jsou tak vydatným palivem, že se skoro bojíte, aby kapele zpod kapoty nevyletěl utržený motor.

Zlatý hřeb: Cry of Achilles
Zní to jako: Creed s energií Led Zeppelin

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Alter-Bridge-Fortress~29~listopad~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.