Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Abraxas - Tribute

12.6.2014 | Autor: Lukáš NevolaSupraphon (57:10 + 51:00)
Tvorba Abraxasu je odjakživa v dobrém slova smyslu stylově neukotvená a nekonvenční, proto nemůže být žádným překvapením, že se čerstvý dvojalbový tributní projekt stal doslova živnou půdou pro žánrově pestré a i při barvitosti předloh mnohdy ještě překvapivější reinterpretace.

Na 2CD lakonicky pojmenovaném Tribute můžeme pohlížet optikou tradičněji rockovou, tanečně syntetičtější, alternativní, ale nouze není ani o vyložené experimenty zabíhající až do melodického death metalu v podání Recode the Subliminal, r 'n' b Eriky Fečové nebo hospodského šramlu Frajérů z galerky... Těžko jmenovat jen několik výsostných momentů - pro někoho vyniknou půvabně svojští Tata Bojs, Sto zvířat, Boris Carloff či Laura a její tygři, další zase ocení o něco tajemnější verze Kamila Střihavky, Bruna Ferrariho, Fanánka nebo uskupení The Háro. Lehkou zvědavost vzbuzuje zařazení hned tří pokusů v podání Viktora Dyka - jako by šlo o skok o tyči...

Statisticky se vymyká ještě příspěvek Kurtizán z 25. avenue (jejich provedení Každý den je to jinak se objevilo už v roce 2002 na albu Medium), jinak vznikly všechny předělávky přímo pro tento projekt. Celkově Tribute v mnoha směrech připomene nedávný podobný počin Dáreček ke kulatinám Mňágy & Žďorp, který mi osobně přijde jako celek o chloupek zábavnější, také Abraxas ovšem od gratulantů sklidil úklonu v zásadě vydařenou.

Zlatý hřeb: Honza rock 'n' roll star (Tata Bojs)
Zní to jako: inspirativní Abraxas v tušených i netušených proměnách

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Abraxas-Tribute~12~cerven~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.