Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSázavafest 2016 láká na hvězdy hudebního i divadelního nebe

26.2.2016 | Autor: PR | sekce: publicistika
Největší lákadlem bývají zahraniční hvězdy. I v tomto roce festival chystá několik zahraničních jmen. Mezi první se řadí M.I.N.E. Tento sólový projekt Markuse Meyna, frontmana legendární elektronické skupiny Camouflage, si odbude českou premiéru právě na Sázavafestu. Zazní jak nové elektronické pecky, tak i největší hity od skupiny Camouflage. Zpěvák Markus je ve skvělé formě a těší se na show. Další hvězdou večera se stanou němečtí Final Stair. Final Stair přitahuje celé generace svým čistým a upřímným zvukem. Svou energickou show skupina osloví každého, i toho nejnáročnějšího posluchače. Final Stair zvou své posluchače do báječného a unikátního světa, který sami vytvořili a dovolují jim svézt se na hudební vlně nepředstavitelné intenzity.

Jako další zahraniční hvězdy Sázavafest uvítá rakouskou punk-rockovou kapelu Kitty in a Casket či americkou zpěvačku Meg Pfeiffer. Tato sólistka, která cestuje spolu se svojí kytarou nebo v doprovodu perkusionisty, divákům předvěde směs amerického popu, country a špetky blues. V roce 2009 nahrála například novou verzi hitu Poker Face od Lady Gaga ve stylu country music.

Českého zastoupení se ujme Michal Šindelář, který oslaví 20 let na hudební scéně. Tento talentovaný muzikant doprovázel takové interprety, jakými jsou Katapult, Ivan Mládek či Ivan Hlas. V roce 2004 se stal bubeníkem skupiny Semtex. Za dvacet let své hudební činnosti odehrál přes 1500 vystoupení, podílel se na více jak 40 albech a složil hudbu ke 2 divadelním představením.

Mezi hlavní hvězdy se zařadí také slovenská skupina No Name. Ta letos slaví také 20 let na hudební scéně a pro Sázavafest připravuje speciální vystoupení s českou kapelou Chinaski.

V loňském roce zaznamenal velký úspěch svým koncertním vystoupením Pavel Callta. Festival se tedy rozhodl dát mu letošní rok větší prostor a uvede ho hned 2x v jeden den se speciálními vystoupeními.

Hudebních hvězd je skutečně mnoho a doplní je hvězdy divadelních pódií. Konkrétně Hudebního divadla Karlín. Projekt „10 let nad vodou“ přinese exkluzivní vystoupení hvězd Hudebního divadla Karlín s živým orchestrem, pěveckou company a s těmi největšími „peckami“, které bylo dosud možné slyšet i vidět jen v klasickém kamenném divadle. Bez kostýmů a šminek, bez divadelního pozlátka v cca 45 minutách Aida, Carmen, Producenti, Addams Family, Jesus Christ Superstar a další - průřez toho nejlepšího za posledních deset let Hudebního divadla Karlín, tedy za dobu, která uběhla od znovuotevření zrekonstruované budovy divadla, zničené povodněmi v roce

Sázavafest podporuje nejen divadlo, ale také soutěže. Na festivalu si zahraje hned několik vítězných kapel. První je soutěž regionálních kapel, ze které vzejdou 3 vítězové, kteří si zahrají ve čtvrtek v 3 úvodních hracích časech, přičemž program bude otevírat 3. místo. Druhou soutěží je pak soutěž vysokoškolských kapel University Band Contest, ze které vzejde vítěz, který si bude moci užít nezapomenutelnou atmosféru publika, před kterým na Sázavafestu vystoupí. Další te tradiční soutěž Šance Muzikus, ze které postoupí kapely přímo na akustickou scénu Miuzikus unplugged stage.

Ve stanovém městečku, které letos zvětšíme, se mohou návštěvníci opět těšit na sprchy, rozšíření a zvýšení počtu WC na více míst a nově také na občerstvení. Rovněž přibude jejich počet. V areálu jim pak bude nabídnut rozšířený catering, u kterého dbáme především na kvalitu.

Zdá se Vám, že festival už nabízí více než širokou škálu kvalitních interpretů a zázemí? My ale pro návštěvníky chystáme pecku hned na úvod. Celý festival ve středu totiž nezahájí nikdo jiný než skvělý zpěvák, nejen muzikálová hudební ikona, Kamil Střihavka a česká několikanásobná zlatá slavice, Lucie Bílá. Ti pro návštěvníky chystají plnohodnotné nezkrácené koncerty, jaké zažijí jen na turné. A samozřejmě Sázavafestu! Předprodej na její samostatný koncert spouštíme 1. 3. 2016.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Sazavafest-2016-laka-na-hvezdy-hudebniho-i-divadelniho-nebe~26~unor~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.