Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Osudové kroky šťastné zpěvačky

15.8.2003 | Autor: Jaroslav Špulák | sekce: publicistika
Marta Jandová je nejspíš nejúspěšnější česká zpěvačka, která se usadila v zahraničí, převtělila se tam v rockovou divu a dala se do práce bez ohledu na své kořeny. Se skupinou Die Happy patří ke špičce německé rockové scény a zdá se, že berou útokem i okolní státy. Čechy nevyjímaje. Rok co rok se představují na nějakém zdejším festivalu, s Olympikem si zahráli i v pražské Lucerně. Proč s Olympikem? Marta Jandová je dcera jejího lídra.


28. června jsi se svou skupinou Die Happy vystoupila na festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích. Jaké to bylo?

Byl to zatím náš nejlepší koncert v Čechách. Slyšela jsem, že to byl první ročník toho festivalu, o to víc mě překvapilo, kolik lidí tam bylo. Však byl překvapen i pořadatel akce.
Přijeli jsme bohužel až v sobotu ve čtyři. Máme autobus s návěsem, takže můžeme jet maximálně osmdesátkou. Navíc dva kilometry od Vizovic bydlí sestra mé maminky, která pozvala celou kapelu na oběd a slivovici. Do areálu jsme se vrátili v šest a právě končili Kurtizány z 25. avenue. Mrzí mě, že jsem je neviděla. Se zpěvákem Simonem jsme kdysi zpívali v muzikálu Krysař.
Dostavila se také tradiční tréma před koncertem, ale dostali mě z ní lidé, kteří hrozili a skákali už při naší první písničce. Zbytek se k nim přidal nejdéle po čtvrté. Já je začala přemlouvat, aby mi ukázali, jak umějí řvát. Holky pištěly, kluci bručeli, byla to síla.
Nikdy ses netajila svou láskou k Čechám. Sdílejí ji také ostatní členové Die Happy?Sdílejí, především náš kytarista Thorsten Mewes. Ještě před pěti lety byl můj manžel, kvůli němu jsem do Německa odešla. Když jsem zpívala v Krysaři a on za mnou jezdil, naučil se česky. Když sem dnes přijede, zasune takříkajíc do hlavy českou disketu a snaží se komunikovat v češtině. Náš baskytarista Ralph Rieker navíc tvrdí, že Češi jsou nejlepší kuchaři. Vypadlo to z něho po návštěvě mé tety.


Psáno pro: časopis Rock&Pop 2003/08

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Osudove-kroky-stastne-zpevacky~15~srpen~2003/

Komentáře

celkový počet: 1

AZOR  :o)

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.