Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyFest-view: Rock for People

15.6.2014 | Autor: Martin Hrdlička | sekce: publicistika
Rock For People 2014: Fest-namte se (1. díl) | Fest-namte se (2. díl) | Fest-view

Festival Rock for People již pomalu ťuká na dveře, a tak jsme se rozhodli krátce vyzpovídat pořadatele tohoto hudebního svátku. Terčem našich otázek se stala osoba nejpovolanější, konkrétněji tedy ředitel festivalu Michal Thomes.

Letos připravujete jubilejní 20. ročník, mohou se tedy návštěvníci těšit na nějaké to narozeninové překvapení?
Celý festival připravujeme oslavně včetně pár překvapení, ale o těch se samozřejmě předem nemluví.

Letošní ročník čeká na návštěvníky opět Showcase Stage, tentokrát však již jako třetí největší scéna. Liší se letošní dramaturgická linka této scény nějakým způsobem oproti předešlým ročníkům? Můžete prozradit, podle jakého klíče vybíráte, kteří interpreti vystoupí na Showcase Stage?
Věřím, že tato scéna překvapí množstvím zajímavých a neokoukaných interpretů na jednom místě, čili částečně tím trochu odpovídám i na první otázku. V loňském roce jsme se Showcase Stage na RfP začali a na podzim pak úspěšně proběhl první český showcase festival Nouvelle Prague (reportáž zde, pozn. autora), který na letošním The Great Escape festivalu obdržel prestižní ocenění „nejlepší nový showcase festival roku 2013“. Letos tedy budeme pokračovat v našem snažení přivážet nové, zajímavé tváře současné hudby, protože jsme přesvědčeni, že to dává smysl. Bereme to i jako určitou povinnost pořadatele velkého festivalu, snažit se rozšiřovat hudební obzory...Co se týče výběru kapel, tak nám velmi pomáhají spolupráce s některými prestižními showcase festivaly, které se na hledání nových talentů zaměřují (např. Reeperbahn Festival nebo The Great Escape), ale objíždíme i další po celé Evropě.

Máte pro tento ročník stanovenou laťku návštěvnosti, jejíž dosažení by pro vás bylo synonymem úspěchu?
Rádi bychom pokořili festivalový rekord a výrazněji překonali hranici třiceti tisíc návštěvníků.

VIDEO: Biffy Clyro - Black Chandelier


Na seznamu účinkujících nalezneme jména jako Biffy Clyro, Manu Chao nebo Lucie, i přesto si nelze nevšimnout některých negativních reakcí, které na vás míří ohledně výběru headlinerů, čím si to vysvětlujete? Je podle vás vůbec možné uspokojit průměrného českého fanouška, který očekává nízké vstupné a světový line-up konkurující největším hudebním festivalům?
Přiznám se, že sám občas některým reakcím nerozumím, protože letošní line-up zahrnuje světové i domácí hvězdy a není v žádném případě „úsporný“, čili komentáře ve smyslu, že to nestojí za nic, moc nechápu. A nejde teď o můj pocit pořadatele, ale o objektivně vyčíslitelné kvality (prodeje desek, návštěvnosti koncertů, headlinování světových festivalů, počet fanoušků po celém světě i u nás apod.) diskutovaných interpretů... Ale ta situace mi docela připomíná ročník 2006, kdy jsem měl z diskuzí na internetu pocit, že nikdo nepřijede a pak proběhl rekordní ročník, po kterém jsme se museli stěhovat z Českého Brodu do Hradce Králové. Internet je někdy „křivé zrcadlo“ a nepřející reakce mohou mít mnoho důvodů.

Již zde byla zmíněna Showcase Stage, můžete tedy na závěr dát tip na nějakou novou kapelu nebo umělce, který by se podle vás mohl stát černým koněm festivalového programu?
Osobně se těším například na LazyTalk, kteří kombinují indie, reggae, hip hop a punk, Bilderbuch, kteří se v sousedním Rakousku stávají halovou kapelou nebo na „divoženky“ Deap Vally. Rovněž spřátelené The Feud si nenechám ujít. Pokud mi to povinnosti dovolí, tak budu na této scéně častým návštěvníkem!

VIDEO: LazyTalk - Just A Ride

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Festview-Rock-for-People~15~cerven~2014/

Komentáře

celkový počet: 1

ZBYNEK FOŘT  Fest

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.