Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Björk, sex a video

5.2.2003 | Autor: Ivan Peška | sekce: publicistika
O to, že je Björk nepřehlédnutelný fenomén a jedna z nejvýraznějších zpěvaček devadesátých let, se s vámi bude přít jen naprostý ignorant, nebo člověk, který strávil posledních několik desetiletí v džungli odříznutý od své jednotky. Nepopiratelnou zásluhu na takovém stavu věcí má v každém případě i její videografie, která patří k tomu nejlepšímu, co videoklipová kultura vytvořila.
A není se třeba hned uchylovat k psychoanalýze, která je schopna vidět 'to' opravdu ve všem, abychom došli k závěru, že videa islandské zpěvačky jsou prostě a jednoduše sexy, ať už jde o jednotlivosti, či o celek. (Tento fakt má pak často za následek existenci několika verzí jednoho klipu.) Tohle je pokus vybrat desítku těch nejlepších, jakkoliv se mohou osobní preference člověk od člověka lišit.Pagan Poetry (2001)
Celé 'vyprávění' tentokrát začíná řadou abstraktních, proměňujících se tvarů, z nichž postupně vykrystalizuje Björk v podobě
jakési pohanské kněžky. "Chtěl jsem ji svléct," prohlásil režisér klipu, renomovaný fotograf Nick Knight. "Ve skutečnosti totiž působí docela syrově, je ženská a sexy. Existuje určitá její část, která se ve videoklipech normálně neobjevuje." To vysvětluje nepřítomnost mejkapu i částečnou nahotu, nikoliv však piercing hned několika částí těla! O existenci cenzurované verze není třeba pochybovat.

1


2

3

4

Psáno pro: &musiQ 2003/02

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Bjrk-sex-a-video~05~unor~2003/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.