homepage
REDUTA JAZZ CLUB
REDUTA JAZZ CLUB Visegrad Stage představila hvězdy střední Evropy
 
blog
 
Visegrad Stage představila hvězdy střední Evropy

22.1.2015Jeden z nejstarších jazzových festivalů v Evropě International Jazz Festival Praha uvedl tento víkend poslední dvě jazzové hvězdy v rámci své Visegrad Stage. Sobotní i nedělní večer se ukázali dva špičkoví zástupci polské jazzové scény. V sobotu 1. listopadu zavítal do jazzového klubu Reduta úspěšný polský kvartet zpěvačky Agnieszky Kiepuszewské, která v současnosti patří mezi nejvyhledávanější interpretky v Polsku a v neděli představilo pražskému publiku svojí funk-jazzovou show světoznámé Stryjo, jenž prezentovalo polský jazz na Polish October v Jižní Koreji.Po devět unikátních večerů se mohli návštěvníci jazzového klubu setkat s výraznými osobnostmi a představiteli nové jazzové vlny pocházející ze střední Evropy. Tyto koncerty probíhaly v rámci Visegrad Stage, který vznikl díky podpoře mezinárodního visegrádského fondu. V průběhu října a listopadu se na festivalu představil legendární slovenský zpěvák Peter Lipa se známým big bandem Gustava Broma, Jack Cannon Blues Band z Maďarska se svým originálním blues a excelentní slovenské trio AMC s americkou hvězdou Markem Whitfieldem. Nikolaj Nikitin kvintet rovněž ze Slovenska měl čest hudebně doprovodit saxofonistu světového významu Michaela Patchese Stewarta, maďarská půvabná Veronica Harcsa okouzlila celé publikum svou obdivuhodnou barvou hlasu. Michal Wroblewski Trio z Polska, vítěz prestižního Jazz Young vyprodal celý klub originálním pojetím moderního jazzu a pětice progresivních jazzmanů Slovenska a České republiky pod názvem Kaunis Five potvrdilo, že spolupráce mezi zeměmi Visegrádu je pro jazz velmi přínosná.36. ročník International Jazz Festivalu Praha však ještě zdaleka nekončí. Na programu zbývají další čtyři špičkové koncerty a překvapení ve formě festivalového dozvuku. V pondělí 3. listopadu rozezní Redutu funk rock-jazzová show českého little big bandu Šavle meče, úterního koncertu se ujmou legendy české a americké jazzové scény SuperTrio W.U.H.a středa bude patřit výjimečnému rhythm and bluesovému projektu Ruchadze Band Beyond Amsterdam z Nizozemska. Letošní ročník International Jazz Festivalu Praha uzavře
ve čtvrtek mimořádný skvost - Gospel and Soul Connection složený ze 17 zpěváků v čele s vynikající Petrou Vlkovou a Martinem Růžou.
 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.