muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníDoug Wimbish & The Help, Brno, 26. 10. 11

28.10.2011 | Autor: Jan Simandl | sekce: živě

The Help

The Help

Hudební legendu Douga Wimbishe asi není potřeba nějak blíže představovat. Jeden z nejlepších žijících baskytaristů, spolupracující s největšími hudebními hvězdami a proslavený především působením v kapele Living Colour, přijel ve středu do brněnského Metro Music Baru se svým novým projektem, pojmenovaným The Help.

Večer začal slibně. Jako předkapela vystoupila třebíčská formace Frufru. Svým svěže zahraným pop-rockem navnadila zatím velmi spoře zaplněný klub na zahraniční hvězdy a zároveň si kapela vysloužila několikerá slova uznání z úst Dacie Bridges, zpěvačky The Help. Během úpravy pódia se sice počet návštěvníků o něco zvedl, ale stejně působil klub při začátku hlavní kapely večera poloprázdným dojmem.

Záhy po startu The Help se ukázalo, že většina diváků v klubu neví, co od projektu vlastně očekávat. Hlavním tahákem pro podstatnou část příchozích bylo jméno Douga Wimbishe, což dokazoval jednak fakt, že ze začátku se větší část diváků koncentrovala do prostoru před baskytaristou, i poměrně slabá odezva publika po několika úvodních písních. Kapela ovšem velice rychle dokázala publikum strhnout na svou stranu a náležitě rozpohybovat. Lví podíl na tom měla již zmíněná zpěvačka Dacia Bridges, která na sebe upoutávala pozornost především svými divokými tanečními a pohybovými kreacemi.

Pestrým dojmem působila i samotná hudba. Ke slyšení byly drsné a hodně podladěné sekané riffy společně se skoro až tanečními refrény a popovými pasážemi. V průběhu koncertu se dostalo i na pomalou baladu (v níž zahrál kytarista Alex Schlopp skvělé sólo na akustickou kytaru) a zajímavou instrumentálku (kde se předvedl bubeník Flo Dauner), ale jasně převládaly svižnější písně, ve kterých dominovala Dacia. Na své si tedy přišli příznivci moderního metalu (a tvrdé hudby vůbec) i spíše rockověji a melodičtěji orientovaní posluchači.

Zajímavé bylo sledovat i Douga Wimbishe. Kdo snad čekal, že koncert bude jedno dlouhé basové sólo, byl nejspíš zklamán. Mistr si samozřejmě malou exhibici neodepřel (chvíli byl na pódiu sám a jeho výlet do publika plný zvláštních efektů, smyček a zvuků stál rozhodně za zhlédnutí), ale jinak se světoznámý baskytarista projevil jako dokonalý týmový hráč. Nijak zvlášť se nepředváděl a spíše nechával vyniknout zbytek kapely.

Celkově lze koncert hodnotit jako vydařený. Z kapely přímo vyzařovala dobrá nálada a nadšení dělat hudbu trochu jinak, než je zvykem a velmi dobrá byla i reakce publika, které se po úvodním zaváhání rozpohybovalo a vytvořilo slušnou atmosféru. Koncert The Help byl zkrátka akcí, kterou stálo za to vidět.

Doug Wimbish & The Help, Brno - Metro Music Bar, 26. 10. 11
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/zive/Doug-Wimbish-The-Help-Brno-26-10-11~28~rijen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.