přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Sodoma Gomora: Na konci tunelu je tma

12.11.2010 | Autor: Petr Korálvlastní náklad (68:48)

Sodoma Gomora: Na konci tunelu je tma

Sodoma Gomora: Na konci tunelu je tma

Sodoma Gomora je, stejně jako před časem na těchto stránkách rovněž recenzovaní Masový wrazi (ti patří mezi četné hosty alba), představitelem tzv. horrocore rapu. Tedy undergroundového hip hopu, v němž pojem extrém hravě překonává obvyklé představy o něm.
Na konci tunelu je tma, toť provokace doslova na n-tou. Vše je tu dovedeno do absolutní krajnosti. Najít text bez těch nejtvrdších vulgarit je téměř nemožné. Neméně extrémní jsou i samotná témata jednotlivých tracků: vraždy, porno, zvrácený sex, vypjatě protikřesťanské rouhání atd., ale dojde i na politiku (skladbu Parlamentní jatka si v ní vyjmenovaní zdejší politici jistě za rámeček nedají, ale pochybuji, že by se k nim dostala – což je na druhou stranu možná škoda...).
Jinými slovy, tahle deska je prostě masakr. Přesto pokud se povznesete nad mimořádně masivní příval všech těch sprosťáren a úchylností a nenecháte se jím strhnout (záleží však na tom, nakolik jste útlocitní), možná zjistíte, že v tom je nemalá nadsázka a humor. Byť humor maximálně bizarního a morbidního charakteru. A taky že hudební složka rozhodně není jen nutným nezáživným podkladem megasyrových slovních exhibic, ale lze natrefit i na po čertech zajímavé beaty.

Zlatý hřeb: Nechci dítě, Antibible
Zní to jako: noční můra pro strážce kultivovaného a korektního uměleckého výraziva


Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Sodoma-Gomora-Na-konci-tunelu-je-tma~12~listopad~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
tagy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.