muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Scorpions - Comeblack

13.2.2012 | Autor: Michal HusákSony Music (54:20)

Scorpions - Comeblack

Rock jako žánr přichází do let, a tak budeme stále častěji zažívat situace, kdy slavní veteráni porůznu chytračí s vlastním odchodem na odpočinek. Takoví Kiss jednou nejspíš na dalším velkolepém turné oslaví pětadvacet let od chvíle, kdy začali končit. A Scorpions? Kdo věří jejich báchorce o loučení? Ostatně trvá to už pár let a těžko říct, kolik alb, kompilací a turné ještě přijde.

Do celého bizarního rámce dobře zapadá počin Comeblack. Pánové prý cítili přetlak energie, a tak ve studiu přetočili sedm svých klíčových hitů a přidali šest předělávek např. od The Beatles, The Kinks či The Rolling Stones.

VIDEO: Scorpions - Comeblack (teaser)


Ačkoliv nahrávky vlastně docela šlapou, těžko najít rozumné zdůvodnění, proč kapela „kanibalizuje“ vlastní repertoár, ve víceméně tradičních aranžích přetáčí staré šlágry, a navíc ty nejpředvídatelnější…

O fous smysluplněji působí druhá půlka tracklistu s coververzemi rockových trvalek v nezaměnitelně škorpionském podání – tenhle koncept by asi utáhl celé album a výsledek by působil méně kuriózně.

Zlatý hřeb: Children of the Revolution
Zní to jako: best of Scorpions v groteskních kulisách

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Scorpions-Comeblack~13~unor~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.