muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

Různí interpreti: Lyrik Derby Volume 01

30.3.2002 | Autor: AffroP.A.Trick Records (48:26 & 54:00)
Po letech marného čekání na albové vyjádření toho, co bzučelo v podzemí českého hiphopu, přichází další dvojohubka na zaplašení hladu, který nemohli ukojit Peneři, ani jimi iniciovaná East Side Unia. První cele česká kompilace, konečně.

Jenže, má to háček. V posluchači se nutně musí prát dva možné pohledy na věc - nekritický respekt, že někdo dokázal dát takovouhle desku dohromady a že je co, nehledě na vady, poslouchat. Pomyslný vinyl má ale i stranu druhou, poškrábanou. Složení skladebje dosti nesourodé, jejich kvalita nevyrovnaná, jež skáče od stropuaž pod podlahu.

Přimhouřit ucho či nepřimhouřit ucho, toť otázka. Přikláním se k možnosti druhé - kdo svou hudbu miluje, ten ji nešetří. V podvědomí visí omluvné alibi - že je deska jen dokumentací stavu naší scény... ale to při nejlepší vůli není pravda. Pak by totiž museli dostat šanci když ne úplně všechny kapely, tak mnohem více, než se jich na dvojCD nakonec sešlo. Tvůrci museli mít jasnou představu, kterým směrem se chtějí ubírat.

Budu optimisticky doufat, že i kapely, které se zrovna nepředvedly, šance nakopne a v budoucnu zkušenosti z nahrávání zúročí ve skladbách lepších. Dnes by ale spolky jako Kl Emsís, Dawe Emsí, Mafya se skladbou Prachy, Sewerská Dvojka či Zak a Zaga měli mazatdo zkušebny a makat jak na repertoáru tak na jeho interpretaci. Agresivní neznámý Pluto měl možná dál zůstat v anonymitě, co předvedl, nestojí za víc jak zmáčknutí forward na vašem CD přehrávači. Mecenáš projektu Patrick neodolal pokušení neangažovat alespoň jedinou vlastní skladbu, podobně jako pokus o R&B v podání Jezuse a K-Lary se to však ukázalo krokem naprosto mimo. Do mínus bodů započtěte ještě slabý výkon dosud nadějného Špatného Wliwu a zbude vám opravdu úzký kádr špiček - De Fuck To, K.O.Kru, Dizzastarr, De Zrechts, Jižní Pionýři a neprávem opomíjená Naše Věc.

Jak říká Sime, sítem se mělo ještě dvakrát zatřást a udělat jedno kvalitnější CD.
Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2002/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Ruzni-interpretiLyrik-Derby-Volume-01~30~brezen~2002/

Komentáře

celkový počet: 4

Maruška  bylo to supr
Liza  Delas si prdel?
halooo  REDAKCE AKA DEMENTI?!
Láďa, Muzikus.cz  Re: REDAKCE AKA DEMENTI?!

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.