přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

R.E.M.: Around The Sun

3.11.2004 | Autor: Martin ZoulWarner Music ( 55:21)

R.E.M.

R.E.M.

Poslední dvě alba R.E.M. byla místy těžko stravitelná i pro jejich dlouholeté příznivce. Teď nemyslím ty fanoušky, kterým se líbí prakticky cokoli, v čem je hlas Michaela Stipea, ale prostě lidi, kteří o R.E.M. uvažují jako o poslední velké nezávislé kapele. Nerad to říkám, ale Around The Sun bude dalším soustem, které v puse zhořkne ještě před dozněním první skladby.
Aktuální singlovka Leaving New York je dokonalý rádiový hit, který můžou rozhlasoví dramaturgové klidně prásknout mezi skladby Stinga nebo Phila Collinse, aniž by si kdokoli všiml nějakého rozdílu. Problém s novou deskou nespočívá ani tak v tom, že je na ní podobných středněproudých písní víc. Hlavně se tu ale jen těžko hledá věc, která by se zmíněnému modelu popíku pro dospělé vymykala a to je na standardy R.E.M. poněkud zarážející.
I když si nakonec najdete několik záchytných bodů, které vám pomůžou dostat se přes méně zajímavé pasáže, nemůžete se přestat podivovat nad mělkostí některých textů, zbytečností rapové vložky v The Outsiders nebo třeba okatou podobností skladby Wanderlust s iggypopovskou klasikou Passenger. Pokud je vám nad třicet, možná si tu desku stejně oblíbíte, protože prostě dobře zní. Mně se to zdá ale po všech těch letech s R.E.M. trochu málo...


Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2004/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/REMAround-The-Sun~03~listopad~2004/

Komentáře

celkový počet: 4

želvák  Drobný nesouhlas
Najfi  REM
Rob  Re: REM
Frakro  poslední tři alba

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.