muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

Placebo: Sleeping With Ghosts

31.3.2003 | Autor: Jaroslav ŠpulákElevator Music/EMI (46:36)

Sleeping With Ghosts

Sleeping With Ghosts

Těžko přetěžko z úvodní punkrockové instrumentálky Bulletproof Cupid soudit, jakým směrem se nadnárodní trojka Placebo dá. Mohla jít klidně k postarším punkovým kořenům, ale další momenty ukázaly, že pokud vůbec nějakým směrem vykrčila, pak ke zvukové bohatosti.
Pojmenovat sound skupiny je složitá věc. Zaslechneme v něm trochu mystiky, záchvěv novovlnného romantismu, kapku ostrovního popu, úctu k melodii, nikoliv ale pokornou. Zbytečné. Placebo jsou svobodní patroni, což na Sleeping With Ghosts dokazují od první chvíle.
Brian Molko tahá ve snaze najít nový prostor pro své 'nepojmenovatelno' brilantní melodické linky nad pomyslnou vodu jen tak mimochodem. Dává více místa výrazu, jeho hlas je napjatý jako strunka, která by měla každou chvíli prasknou, přitom je až půvabně bravurní. Kytarové party drhne podle punkových obyčejů, ovšem jejich dopad je účelný. Hrají totiž více než kdy jindy rytmickou úlohu, zvuky nad nimi a vedle nich jsou stavební prvky.
Je sympatické, kterak si frontman nehledá prostor pro sebe, ale nechává kapelu působit jako celek. Když zpívá o vášni, zradě, bohu i lásce, je to stejně průkazné, jako pozoruhodnost celé kapely. Té kapely, která se jednoznačně vyvíjí, přitom ale neztrácí kontinuitu se svým svědomím a s hudebním směřováním světa.


Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2003/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/PlaceboSleeping-With-Ghosts~31~brezen~2003/

Komentáře

celkový počet: 2

Linda  Dobré spaní s duchy
Busha69  SWG

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.