muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Peter Gabriel: Scratch My Back

18.6.2010 | Autor: Ivan IvanovVirgin/EMI (53:25)

Peter Gabriel: Scratch My Back

Peter Gabriel: Scratch My Back

Úvodní skladbou desky je Heroes od Davida Bowieho. Věděl jsem, že jde o předělávku a stejně jsem notoricky známou píseň skoro nepoznal. A to nemluvím o dalších coververzích od interpretů a kapel jako Radiohead, Regina Spektor, The Magnetic Fields, Elbow, Talking Heads, Neil Young, Arcade Fire nebo Lou Reed. Gabriel jako architekt moderního zvuku a stále ještě velký novátor, v uchopení cizích skladeb zašel opravdu hodně daleko. Vše nahrál pouze se symfonickým orchestrem a nebýt jeho vokálu a doprovodných zpěvů, dalo by se říct, že jde o nahrávku vážné hudby či filmovou muziku. Mimochodem svou atmosférou album Scratch My Back hodně připomíná soundtrack k filmu Birdy z roku 1985. Tehdy Peter Gabriel zvolil podobný přístup jen do podobného zvukového kabátu tehdy převléknul své vlastní skladby.
I tentokrát je výsledek pozoruhodný, ale kvalitu této desky ocení především skalní fandové Gabriela, kteří jsou zvyklí na jeho rukopis, hloubavost a místy přehnaný intelektualismus. Ostatní by mohli mít problém s určitou jednotvárností a monotónností dost náročné, ale hodně kvalitní desky.
Jaké pak asi bude pokračování tohoto projektu, kdy již zmínění interpreti mají na oplátku předělat Gabrielovy skladby?

Zlatý hřeb: Heroes
Zní to jako: filmová hudba

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Peter-Gabriel-Scratch-My-Back~18~cerven~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.