muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

Olympic - 50 (5 CD)

14.10.2012 | Autor: Lukáš NevolaSupraphon (380 min.)

Olympic - 50

Olympic letos slaví padesát let existence, v listopadu vyráží na jubilejní turné a také mu právě vyšla bilanční „krabička“ s pěti kompilačními disky.

Kolekce rozdělená nikoliv striktně podle dekád, ale do logických dobových etap, nabízí obsáhlý pohled (konkrétně napočítáte 116 položek!) na historii souboru prostřednictvím klíčových hitů, ale i četně zastoupených raritních specialit, zajímavostí, odlišných verzí a nechybí ani nový singl My už jiný nebudem.

Na takto úsporné ploše není možné ani telegraficky připomenout spletitou paletu tváří a poloh, kterými kapela za půl století prošla, a také posuzování celého kompletu řečí formálních čísel při závěrečném hvězdičkování je vzhledem k dokumentární povaze řady snímků velmi diskutabilní. Nemůže být ale pochyb, že jako souhrnná studie o téhle domácí bigbítové trvalce je box Olympic 50 velmi důstojné narozeninové menu.

Zlatý hřeb: jen jeden? spíše desítky!
Zní to jako: kapitola z učebnice českého popu a bigbítu

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Olympic-50~14~rijen~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.