přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

Naše Věc: Hořký menu

6.1.2004 | Autor: Martin ZoulZee Prime Records/X Production (70:03)

Naše Věc

Naše Věc

První, co vás na téhle desce praští do uší, je způsob rapu. Ta měkká výslovnost a nápadně spisovné koncovky! Nemůže být pochyb: NV jsou z Brna. Vznikli v roce 1997 a první demoCD jim o rok později vydali rovnou Indies Records. Hořký menu je po debutu Blázni jsou ti... z roku 2001 už jejich druhá deska. Pozitivní je na ní především samotné zjištění, že i mimo Prahu existují kapely, které to s hip-hopem myslí vážně. Naivní texty a kolovrátkové spodky už k (Naší) věci jaksi patří, takže se sluší poukázat jen na poněkud nadužívané scratche.
Po zvukové stránce se deska moc povedla, a to včetně vtipné samplované skládačky Tisícdvěstědeset, která vznikla přímo v počítači DJe Opii, jinak producenta naprosté většiny položek Hořkýho menu. Osobní vrchol alba ale nastává s třináctým trackem pojmenovaným Virtual Soul Waste s hostující zpěvačkou Pawlee. Recenzentovy slechy se na Go Planet Roxy nemýlily - toto je česká Beth Gibbons a kdyby se ještě našel nějaký Geoff Barrow, bylo by o senzaci postaráno. Zatím jde jen o jednu skvělou mikroskladbu na mírně nadprůměrném hip-hopovém albu s únavně dlouhou stopáží.


Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2003/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Nase-VecHorky-menu~06~leden~2004/

Komentáře

celkový počet: 2

kovi  Moc dobrý počin
martin zoul  brmmm

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.