muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

NEREZ: ...a bastafidli!

25.7.2007 | Autor: Jaroslav RiedelSupraphon (75:24 + 68:22 + 52 min.)

NEREZ: ...a bastafidli!

NEREZ: ...a bastafidli!

Komplet dvou CD a jednoho DVD - natěsnaných v podivné krabičce - nepůsobí na první pohled zdaleka tak přitažlivě jako předchozí souhrnné vydání nahrávek Nerezu u Monitoru z roku 1995, doplněné tehdy obsáhlými booklety se všemi texty a historií kapely. Zase ale přináší víc hudby. Vedle třiceti minut přidaných zvukových nahrávek (nejde ovšem o žádné dosud nezveřejněné skvosty, všechny písně jsou již dlouho k dispozici na monitorských albech Co se nevešlo a Stará láska Nerez a vy) obsahuje DVD s televizními záznamy, tedy 15 písniček z televizních archivů, natočených hlavně v letech 1986-1989. To je taky - vedle logického řazení písní - nejdůležitější přínos této v zásadě velmi povedené reedice.
Nerez se prosadil krátce po svém vzniku v roce 1982; spojení folkových písniček s karibskými prvky působilo v té době neobyčejně svěže a talenty Zuzany Navarové, Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského byly prostě nepřehlédnutelné. Ze tři řadových desek je myslím nejlepší ta první, Masopust - i když je zároveň nejméně konzistentní (nahrávky vznikaly po různých studiích během celých čtyř let). Pozdější desky jsou technicky kvalitnější, ale už ne tak svěží a překvapivé. Za opakovaný poslech však stojí všechny.

Zlatý hřeb: Za poledne, Samba v dešti, Hlava v krupobití a mnoho dalších
Zní to jako: folk s latinskoamerickými vlivy

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/NEREZ-a-bastafidli~25~cervenec~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.