přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

Massive Attack: 100th Window

21.2.2003 | Autor: Jindřich GöthEMI (73:55)

100th Window

100th Window

Nové album Massive Attack nelze poměřovat s žádným předchozím výliskem. Nesporně originální kapela se vzdálila i samotnému pojmu trip-hop (ostatně, sama toto označení upřímně nesnášela) a zavedla novou kategorii, nazvanou prostě Massive Attack. Bláhové by bylo domnívat se, že uslyšíme pokračování Mezzanine, pošetilé by bylo hledat mezi devíti skladbami druhý díl Carmacomy.
Něco si však Massive Attack z minulých alb ponechali, totiž úžasnou schopnost pracovat se zkratkou. Na 100th Window jakoby letmo nahazují kontury skladeb, črtají, zuby nehty se brání doslovným dořečením, ohromný kus práce nechávají na posluchačích. Nečekejte záchranný člun v podobě jasného hitu, broďte se zvukovou džunglí a objevujte. Po několikátém poslechu nejspíš zjistíte, že jde opět o kouzelnou desku, plnou vřelosti, oddanosti, pokory a jinde nepostřehnutelné atmosféry. Chvílemi snad poněkud zasmušilé, ale nikdy depresivní. Připravte se na to, že toto album vám bude v hlavě rezonovat ještě pěkně dlouho.


Body:

Psáno pro: &musiQ 2003/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Massive-Attack100th-Window~21~unor~2003/

Komentáře

celkový počet: 4

matouš  nemáte tam špatně počet hvězdiček ???
redakce  Re: nemáte tam špatně počet hvězdiček ???
marthma  hviezdicky
jirina  navrat k Window

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.