muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

MCH BAND: Nech světlo dohořet, Kateřino

7.5.2008 | Autor: Petr KorálBlack Point (51:19)

MCH BAND: Nech světlo dohořet, Kateřino

MCH BAND: Nech světlo dohořet, Kateřino

Tvorba Mikoláše Chadimy – tedy ta, kterou prezentuje pod hlavičkou skupiny MCH Band – má už od poloviny 80. let (přesněji od programu/alba Gorleben) kontinuální charakter. Ne že by se nevyvíjela nebo dokonce ustrnula na jednom místě, ale jde o vývoj pozvolný a nenásilný. MCH Band asi už jen stěží přijde s něčím zásadně odlišným, radikálně „negujícím“ to, co pro něj bylo oněch více než 20 roků příznačné. Nejlepším důkazem je nové CD Nech světlo dohořet, Kateřino.
Třebaže obsazení skupiny se v posledních letech výrazně proměnilo, žádná hudební revoluce u ní nevypukla. Nastaly spíš jen drobné inovace, onen příslovečný mírný pokrok v mezích zákona – což je tentokrát třeba větší podíl poklidných, až jako by smířených písní, nebo pozměněný sound s výraznou rolí trombonu nového člena Jana Jiruchy. Ale ona zdánlivá nepřekvapivost je vlastně v nejlepším pořádku. Už jen proto, že všechny zde přítomné songy s typickým chadimovským rukopisem jsou svými nápady, atmosférou i jako vždy znamenitými texty Ivana Wernische opravdu mimořádně SILNÉ. V tom nejlepším slova smyslu.

Zlatý hřeb: Když kráčíš kolem hyacintů
Zní to jako: MCH Band stále v náležité umělecké formě

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/MCH-BAND-Nech-svetlo-dohoret-Katerino~07~kveten~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.